کدبازان
کدبازان

همه چیز در باره آنست ( سگ های زنده یاب )

آیا میدانید چرا نام سگ های جست وجو و نجات جمهوری اسلامی ایران را آنست گذاشته اند؟ آنست مخفف کلمات ( آموزش – نگهداری – سگهای – تجسس ) است .

همه آنست ها جمعیت بدلیل متحدالشکل بودن نژاد ژرمن دارند و در 3 ماهگی خریداری و برای تربیت و آموزش وارد جمعیت هلال احمر کشور می شوند . طبق بررسی انجام شده که از طرف صلیب سرخ سوئیس انجا گرفته  پیشرفته ترین دستگاه های زنده یاب دنیا 35٪ بازدهی دارند و کارشان حدود 40 دقیقه طول می کشد این ارقام برای مصدومی است که در عمق3.5 متری مخفی شده باشد .ولی سگ های زنده یاب می توانند همین مصدوم را در کمتر از 10 دقیقه پیدا کنند و بازدهی 90٪ را دارند یعنی تخمین درست مکان مصدوم90٪ درست است . شامه سگها 10000 برابر قوی تر از انسان است و همین باعث شده که از آنها در حوادث و بلایای طبیعی استفاده کنند.

(بقیه در ادامه مطلب)


همه چیز در باره آنست ( سگ های زنده یاب )

آیا میدانید چرا نام سگ های جست وجو و نجات جمهوری اسلامی ایران را آنست گذاشته اند؟ آنست مخفف کلمات ( آموزش – نگهداری – سگهای – تجسس ) است .

همه آنست ها جمعیت بدلیل متحدالشکل بودن نژاد ژرمن دارند و در 3 ماهگی خریداری و برای تربیت و آموزش وارد جمعیت هلال احمر کشور می شوند . طبق بررسی انجام شده که از طرف صلیب سرخ سوئیس انجا گرفته  پیشرفته ترین دستگاه های زنده یاب دنیا 35٪ بازدهی دارند و کارشان حدود 40 دقیقه طول می کشد این ارقام برای مصدومی است که در عمق3.5 متری مخفی شده باشد. ولی سگ های زنده یاب می توانند همین مصدوم را در کمتر از 10 دقیقه پیدا کنند و بازدهی 90٪ را دارند یعنی تخمین درست مکان مصدوم90٪ درست است . شامه سگها 10000 برابر قوی تر از انسان است و همین باعث شده که از آنها در حوادث و بلایای طبیعی استفاده کنند.

جنسیت : همگی نر هستند البته ماده ها از هوش بالا ترند ولی چون کاراییشان دردوران بارداری پایین می آید در ایران استفاده نمی شود .ممکن است بپرسید چرا به جای خرید سگ های جدید سگ های ماده را نگه نمی دارند تا توله هایشان را تربیت کنند ؟ دلیلش این است که از هر 6 توله ممکن است یکی استعداد زنده یاب شدن داشته باشد. سن : 3 ماهگی تا 12 سال . معمولا این سگ ها از 3 ماهگی آموزش می بینند و 12 سالگی بازنشسته می شوند عمر سگ های نژاد ژرمن هم معمولا 14 سال بیشتر نیست . آنست ها از سال 1378وارد سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور شده اند .

تاريخ : یکشنبه ٢۱ مهر ۱۳٩٢ | ۳:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : یک هــــــلالی!!!! | نظرات ()
.: Weblog Themes By BlackSkin :.

قالب وبلاگ